Teknoloji

BSH Türkiye’nin “Bi’ Fikrim Var” Yarışmasına büyük ilgi

BSH Türkiye’nin “Bi’ Fikrim Var” beyaz eşya teknolojisi fikir müsabakasında müracaat süreci tamamlandı. Ağır ilgi üzerine heyet değerlendirmesi öncesi gerçekleştirilecek atölye çalışmalarının kapasitesi yüzde 50 oranında artırıldı.

Gençlere teknoloji okuryazarlığı kazandırmak üzere 2017 yılından bu yana Kodluyoruz Derneği iş birliğiyle Makers of Tomorrow Projesi’ni sürdüren BSH Türkiye, projeyi bir adım ileriye taşımış ve “Bi’ Fikrim Var” Yarışını hayata geçirmişti. Müsabaka için müracaat periyodu sona erdi. Gençlere geleceğin teknolojilerinde kelam sahibi olma imkanı sunan yarışa, sadece Tekirdağ’dan yüzlerce öğrenci müracaatta bulundu. Ağır ilgi üzerine, 14-15 Kasım’da BSH Türkiye’nin Çerkezköy Fabrikası’nda bulunan BSH Makers Lab’da yüz yüze gerçekleştirilecek atölye çalışmalarına katılacak gençler için ayrılan kapasite yüzde 50 oranında artırıldı.

Beyaz eşya teknolojisi, mekatronik/otomasyon, sunum teknikleri ve tüketici iç görüleri eğitimlerinin yer aldığı atölyenin akabinde heyet en başarılı 5 projeyi belirleyecek. Proje sahibi kadrolar, 3 günlük kodlama, elektronik ve proje planlama atölyelerine katılacak. Daha sonra da sağlanacak gereç takviyesiyle fikirlerini prototipe dönüştürerek heyet karşısına çıkacak. Finale kalan gruplardan dereceye giren birinci 2 ekip 23-27 Ocak 2023 tarihlerinde Makers Lab’da gerçekleştirilecek yüz yüze kodlama kampına katılmaya hak kazanırken, birinci olan grubun üyeleri BSH Türkiye’de staj yapma imkânı elde edecek.

Takımlara rehberlik edecek heyet üyeleri

Yarışmanın, alanında uzman isimlerden oluşan heyet üyeleri de netleşti. Heyette BSH Türkiye üst seviye yöneticileri, Kodluyoruz Derneği grubu, influencer ve gazetecilerin yanında Koç Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Kısım Lideri Prof. Dr. Metin Türkay, Başşehir Üniversitesi Makine Mühendisliği Kısım Lider Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Levent Çolak bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu