Haber

Yorumcu Mehmet Demirkol, kaleci ve hakem kardeşlerin aynı ligde oynamasına karşı çıktı: Olmaz, çıkar çatışması var!

Hakem Arda Kardeşler ve kaleci olan kardeşi Erce Kardeşler’in Süper Lig’de vazife yapıyor olması uzun müddettir kamuoyunu meşgul ediyor. Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol da bu mevzuyu gündemine aldı. Hakem ağabey ve kardeş kalecisine davette bulundu.

“FİKRİM SABİT”

Socrates’teki programında bu konuyu yorumlayan Demirkol, “Arda Kardeşler hakemlik yapmalı mı? Kardeşi kaleci Erce Kardeşler, Trabzonspor’dan Hatayspor’a gitti diye iş değişmiyor. Bu konuda fikrim sabit. Çıkar çatışması var. Her şey birbirine bağlı bu ligde” dedi.

“KARŞI SAVCI EKİBİNDE AĞABEYİN VAR”

Mehmet Demirkol, kaleci Erce’nin yurt dışına gitmesini yahut Arda Kardeşler’in Süper Lig’de hakemlik yapmaması teklifini sunarak, “Neyin nereden birbirini etkileyeceğini bilmiyorsun. Süper Lig’de hakemlik yapmayabilir ya da kardeşi yurt dışına gidebilir. Çıkar çatışması var. Olmaz yani. Bir davan var senin. Karşı savcı ekibinde de ağabeyin var! Olmaz yani çıkar çatışması var” tabirlerini kullandı.

“HAKEMLİĞE UYGUN DEĞİL”

Arda Kardeşler’in hakemliğini beğenmediğini ifade eden Demirkol, “Öyle bir hakemdir ki ‘Ağabey ne yapalım’ dersin ve bir ayrıcalık tanırsın. Olur mu? Bence o da olmaz ancak o denli bir hakemlik de yok ortada. Bir defa beden lisanı hakemliğe uygun değil. Daima şaşkın bir adam. İngilizcesi uygun bir tek galiba” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu