Ekonomi

William Blair Yeni Fırsatlar ve Değerleme Konusunda Kontrol Noktasını Artırdı

William Blair, benzer şirketlere göre değerleme farkı ve şirket hisselerinin 2024 yılında değerli bir noktaya ulaşacağı öngörüsü nedeniyle Check Point Yazılım Teknolojileri’nin (CHKP) notunu ‘Market Perform’dan ‘Outperform’a yükseltti.

William Blair’e göre Check Point’in önceki Infinity anlaşmalarından, birleşik ürün stratejisine dayalı yeni iş fırsatlarından ve yeni güvenlik duvarı ürünlerinin piyasaya sürülmesinden faydalanması bekleniyor.

Analistler Çarşamba günü müşterilere yazdıkları bir mektupta, “Birçok kişi tarafından gözden kaçırılan, çok kârlı bir şirket arayan yatırımcıların şirkete bir kez daha bakmak isteyebileceğini düşünüyoruz.” dedi.

“Özellikle siber güvenlik sektörünün değerindeki son dönemdeki artış ve şirketin yüksek kârlılığı ve önemli nakit rezervlerinin sağladığı finansal güvenlik sonrasında, potansiyel kazançların risklerden daha ağır bastığına inanıyoruz” diye devam ettiler.

Analistler, şirketin unvan işini sürdürmek ile abonelik hizmetleri ve Infinity’de büyümeyi artırmak arasında doğru dengeyi bulmak için çalışmaya devam etmesi nedeniyle beklentilerin mütevazı olduğunu belirtti.

Rakiplerle karşılaştırıldığında değerlemedeki tutarsızlık, iyileşen derecelendirmenin ek bir nedenidir. Check Point’in hisseleri gelirin yaklaşık 6 katı ve serbest nakit akışının yaklaşık 18 katı değerindeyken, Palo Alto Networks ve Fortinet’in değeri sırasıyla gelirin 12,5 ve 9 katından az.

“Check Point’in satış stratejilerini ve iletişimlerini etkin bir şekilde yürüterek pazardaki konumunu iyileştirme konusunda önemli bir şansa sahip olduğuna inanıyoruz.”

CHKP hisseleri Çarşamba günü piyasa öncesi dönemde 160,31$ seviyesinde fiyatlandı.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu