Haber

Washington DC’de AirTag Önlemleri Alınıyor

Amerika’da son aylarda yaşanan araba hırsızlıklarını hatırlarsınız. Özellikle bazı markalar etrafında yoğunlaşan bu hırsızlık olaylarında birçok kullanıcının arabası çalındı ​​ve kayboldu. Konuyla ilgili olarak Amerikan hükümeti, AirTag’i hırsızlık olaylarının en yoğun olduğu bölgelerde yerel kolluk kuvvetleriyle dağıttı. Bu kapsam genişliyor. Detaylar burada…

WashingtonDC’de AirTag önlemlerini alanlar kervanına katılıyoruz!

Birkaç ay önce sizlere New York sakinlerinin araba hırsızlığına karşı aldığı AirTag önlemlerinden bahsetmiştik. Özellikle New York Polis Departmanının önerdiği AirTag önlemi sayesinde, hırsızlık durumunda araçlar anlık olarak takip edilebiliyor ve polisin suçluları yakalaması kolaylaşıyor.

Özellikle şef yaptığı açıklamada bu tonajlı araba hırsızlarının aslında geniş sabıka kayıtlarının olduğunu ve arabaları tahrip ettikleri için bulmanın çok zor olduğunu belirtiyor. AirTag sayesinde hem bu kişilerin araçları depoladığı yerleri hem de bu suçun çete tarafından işlenmesi durumunda diğer üyeleri yakalamanın kolay olduğunu vurguluyor.

Musk’un yapay zekası “Grok” sinirlerinizi bozabilir: Fazla soğukkanlı!

Yeni bir rapora göre Washington DC, AirTag önlemleri alarak New York’a benzer bir politika izleyecek. Yayınlanan raporda:

“Washington, DC Belediye Başkanı Muriel Bowser Çarşamba günü, seçilmiş mahallelerdeki sakinlere arabalarına takabilecekleri ücretsiz izleme etiketleri sağlayacak ve çalınmaları durumunda yerlerini bulmalarını kolaylaştıracak yeni bir program duyurdu.”

New York Belediye Başkanı Eric Adam, tedbiri çalıntı arabaları takip etmeye yönelik “21. yüzyıldan kalma” bir polislik çabası olarak tanımlıyor. Peki araba hırsızlarına karşı AirTag tedbirini yeterli buluyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın…

Kaynak: Shiftdelete / Araba

kocarliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu