Yaşam

THODEX CEO’sundan 40 Bin Yıl Hapisle Yargılanan Türkülü Savunma: Yolun Sonu Görünüyor…

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ana gündem maddelerinden biri olan iflas eden kripto para borsası THODEX davasında farklı bir gelişme yaşandı. Olaylar çıkınca kaçtı ve bir süre önce Arnavutluk’ta yakalandı. Faruk Fatih Özer Bugün yapılan duruşmada dikkat çekici bir açıklama yaptı. Hakkında 40 bin 462 yıl hapis cezası istenen Faruk Fatih Özer, şunları söyledi: ” Yolun sonu görünüyor” türküsünden alıntı yaptı.

İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılan Faruk Fatih Özer, “örgüt kurma ve yönetme” suçuna özellikle itiraz etti. Dünyadaki herhangi bir şirketi yönetmeye yetecek kadar sen akıllısın Özer, THODEX’in iflasından bazı birimlerin yararlandığını da iddia etti. Ancak THODEX CEO’sunun yaptığı savunmada en çok öne çıkan sorun savunmadır. Bir türküyle bitirdi.

“Günler sayılı, yolun sonu göründü”

Faruk Fatih Özer savunmasını şu sözlerle tamamladı:

Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yolun sonu yaklaşıyor’ türküsünden bir dizeyle bitirmek istiyorum. Dünyayı geçtim, hayat derin bir nefestir. Bakın, kader çemberinden yolun sonu görünüyor. Ezrail gelir ve kendisine ne usta ne de usta der. Günler sayılı ve yolun sonu yaklaşıyor.

Faruk Fatih Özer’in savunmasının tamamını aşağıda okuyabilirsiniz:

Avukatlarımın savunmasına katılıyorum. Burası tiranlıkla yönetilen bir ülke değil. Bizim ve ailemizin yaşadığı adaletsizlik sona ermeli.

THODEX sadece bir şirketti ve iflas etti. THODEX’te hata organizasyonundan bahsedilmiyor. Dünyadaki bütün kurumları yönetebilecek kadar akıllıyım. 22 yaşında kurduğum şirketten de bu anlaşılıyor. Eğer suç örgütü kuracak olsaydım bu kadar amatörce hareket etmezdim. Söz konusu belgeye şüpheyle yaklaşanların 2 yılı aşkın süredir mağduriyet yaşadığı aşikar.

Yasadışı faaliyetlerde bulunacağımı kabul etmeyeceğim. Arnavutluk’ta cezaevindeyken bile şikayetçilere para ödedim. Organizasyon kurmuş bir liderin asla yapmayacağı bir eylem. Bu acıyı biraz hafifletmenizi rica ediyorum.

Dosyanın bu aşamaya gelmesinin nedeni Türkiye’den ve diğer ülkelerden bakanlarla çektiğim fotoğraflardır. Medyada adı geçen hiçbir bakanla ilişkim olmadı. Sayın bakan ve milletvekillerine iftiralar atıldı. Şirketimin iflasından kaosun körüklediği kuruluşlar yararlandı. Şimdi gerçeklerin saygıdeğer mahkeme heyeti tarafından görülmesini bekliyorum.

Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yolun sonu yaklaşıyor’ türküsünden bir dizeyle bitirmek istiyorum. Dünyayı geçtim, hayat derin bir nefestir. Bakın, kader çemberinden yolun sonu görünüyor. Ezrail gelir ve kendisine ne usta ne de usta der. Günler sayılı ve yolun sonu yaklaşıyor.

Musa Eroğlu’nun “Yolun Sonu Görünür” türküsünü aşağıdan dinleyebilirsiniz:

kurtalanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu