Ekonomi

TD Cowen’ın Satın Alma Statüsüne Yükseltmesinin Ardından UFC Sahibinin Hisseleri Yükseldi

TD Cowen’ın hisse senedinin notunu ‘Tut’tan ‘Al’a yükseltmesi ve fiyat hedefini 92$’dan 127$’a çıkarmasının ardından TKO Group Holdings (TKO) hisseleri Çarşamba günü %2,8 oranında artış gösterdi.

Finans kuruluşu yayınladığı bir raporda, şirketin ilk çeyrek için güçlü kazançlar bildirmesinin ardından, yatırımcılara farklı spor ve eğlence varlıklarına yatırım yapmak için cazip bir fırsat sunduğunu bildirdi.

TKO Group, önde gelen bir karma dövüş sanatları organizasyonu olan Ultimate Fighting Championship (UFC) ve önde gelen bir profesyonel güreş şirketi olan World Wrestling Entertainment’ı (WWE) içeren spor ve eğlence odaklı bir şirkettir.

TD Cowen, “2025 mali yılı için öngörülen Düzeltilmiş FAVÖK ile karşılaştırıldığında, TKO’nun mevcut piyasa değeri, kısa, orta ve uzun vadede benzer veya daha iyi bir büyüme görünümüne sahip olmasına rağmen, en yakın karşılaştırılabilir şirketten önemli ölçüde daha düşüktür” dedi.

Analistler ayrıca, “Yatırımcıların spor medya haklarının artan değerine doğrudan yatırım yapmaları için mevcut sınırlı seçenekleri göz önünde bulundurarak, TKO’yu sürekli olarak daha yüksek bir piyasa değerlemesini garanti eden yüksek değerli bir varlık olarak gördük” yorumunda bulundu.

Özetle TD Cowen, önemli yasal, operasyonel ve teknolojik zorlukların çözülmesiyle TKO’nun piyasa değerinin zaman içinde önemli ölçüde artmasının beklendiğine inanıyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu