Ekonomi

Türkiye Sigorta’dan 2023’te rekor prim üretimi

Türkiye Sigorta, 2023 yılında toplam prim üretimini bir önceki yıla göre yüzde 136 artırdı; Yılı yaklaşık 60 milyar TL’lik üretimle rekorla kapattı.

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, Türkiye’ye ve ülke ekonomisinin büyüme potansiyeline güvendiklerini belirterek; “Sektörün lider firması olarak ülkemizin stratejik yatırımlarına garanti verirken aynı zamanda sigorta ürünlerimizin de halkımıza en kolay şekilde ulaşması için çalışıyoruz. Gücümüzü ismimizden ve ülkemizden alıyoruz. Bu güçle 2023 yılını yeni bir rekorla kapatmanın gururunu yaşıyoruz. Prim üretimimizi yüzde 136 artırarak 59 milyar 518 milyon TL üretime ulaştık. “2024 yılında da tüm branşlarda ilerlememizi sürdürerek ülkemizle birlikte gelişmeye ve güçlenmeye devam edeceğiz.” söz konusu.

Türkiye Sigorta; 1 Ocak – 31 Aralık 2023 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre toplam prim üretimi yüzde 136 oranında artarak; yaklaşık 60 milyar TLzirveye çıkan başarı ivmesine bir başarıyı daha ekledik.

2023 yılının Türkiye Sigorta’nın daha da güçlendiği ve sektörde birçok başarıya imza attığı bir yıl olacağını belirten, Türkiye Sigorta Genel Müdürü Sayın Taha Çakmak; “Prim üretim adetlerimizde bir önceki ay ve yıla göre düzenli olarak rekor seviyelerde artan değişim oranları, başarılı kurumsal performansımızın en somut göstergesidir. Hem sektördeki liderliğimizi koruyoruz, hem de tüm branşlarda artan bir büyüme gösteriyoruz.   Gücünü adından alan Türkiye Sigorta olarak; Böylesine gurur verici bir rekora imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplam prim üretimimize ek olarak; Stratejimiz doğrultusunda sigorta, sağlık, yangın ve doğal afet branşları başta olmak üzere bireysel ürün gruplarında ciddi artış oranları yakaladık. Yangın ve doğal afetlerşubede, yüzde 207Toplamda yüksek bir büyüme oranıyla 12,5 milyar TLPrim üretimine ulaştık. kara taşıtları motoruşubede yüzde 255olumlu değişimle 8 milyar TL prim üretimi i’yi sağlarken; hastalık /sağlıkşubede yüzde 221artışla 4 milyar TL, kaza şubesinde yüzde 156artışla 4 milyar TL prim üretimine ulaştık. 2024 yılında da tüm branşlarda prim üretimimizi artırmaya devam ederek; Ülkemizle birlikte büyümeye, güçlenmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu