Sağlık

Yeni Mezun Hekim Dr. Sultan Kurt, “Teşekkür Etmiyorum”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKU) Tıp Fakültesi’nden dönem birincisi olarak mezun oldu. Sultan Kurt’un konuşması törene damgasını vurdu.

Kurt, “Ölürken COVID testi bile yapmamızdan rahatsız olanlara ve ‘Sonuçta geçemeyeceksiniz’ sözleriyle kursu bitiren değerli hocalarımıza teşekkür etmiyorum” dedi.

Yeni Mezun Hekim Dr. Sultan Kurt, “Teşekkür Etmiyorum”

MSKU Tıp Fakültesi 7. dönem mezuniyet töreninde konuşan dönemin birincisi Dr. Sultan Kurt, Türkiye gündemine oturdu. Güç çalışma kurallarını, tıp öğrencilerine yapılan haksızlıkları anlatan ve öğretmenlerini eleştiren Dr. Kurt, törene damgasını vuran bir konuşma yaptı. İşte Kurt’un konuşması, ” Biraz da fakültenin acı gerçeklerinden bahsetmek istiyorum. Aldığımız anamnezi beğenmeyip kağıdı yırtan değerli hocalarımıza, aldığımız anamnezi beğenmeyip kağıdı yırtanlara, biz gittiğimizde covid testi bile yaptırmış olmamızdan rahatsız olanlara. hastalandı, covid testinden rahatsız olanlara. Aynı kaygıları yaşayan ama biz benzer sıkıntılardan geçerken gözlerini ve kulaklarını kapatan meslektaşlarımıza ne yazık ki teşekkür etmiyorum.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

habercatalzeytin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu