Ekonomi

UBS artık BYD’yi tercihli hisse senedi seçimi olarak önermiyor

UBS, BYD’nin 2023’ün dördüncü çeyreğindeki fiyat indirimlerinin şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki kârlılığını olumsuz etkileyebileceği endişesi nedeniyle BYD’yi Çin için en çok tavsiye edilen hisse senetleri listesinden çıkardı.

UBS analistleri bir raporda, “Şirketin değerlemesi düştüğünde ve otomotiv endüstrisindeki genel koşullarda iyileşme olduğunda konumumuzu yeniden gözden geçirmeyi planlıyoruz.” dedi.

UBS, Asya’ya yönelik kısa vadeli yatırım stratejisinin bir parçası olarak Çin hisse senetlerini tercih etmeye devam ediyor. Temmuz ayı sonunda yapılan Politbüro toplantısında yapılan destekleyici açıklamaların da gösterdiği gibi Çin hükümetinin daha etkili politikalar uygulayacağını varsayan UBS analistleri, 2023 yılında MSCI Çin Endeksi’nin kârının %13,8 artacağını öngörüyor.

Bu kâr artışının gerçekleşmesi, ekonomik sorunların çözümüne yönelik yeni adımların hızla atılmasına bağlıdır. Halihazırda 58 civarında değerlenen MSCI Çin Endeksi’nde, yurt içi tüketimin artırılması, istihdamın artırılması ve özel sektör yatırımlarının teşvik edilmesine yönelik politikaların uygulanmasına ilişkin ayrıntılar, yatırımcı güveninin artırılması açısından oldukça değerli.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu