Yaşam

Sünnet derisi enjeksiyonu içeren estetik operasyonların dini açıdan caiz olmadığı belirtildi

Diyanet İşleri Başkanlığı, özellikle sünnet derisinin enjekte edilmesiyle yapılan bu tür estetik operasyonların dini açıdan caiz olmadığını belirtti. Öte yandan yoğun talep üzerine estetikçiler de toplu sünnet organizasyonlarının peşine düşerek sünnet derisi arayışına girdi.

DurakMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın haberine göre, ünlü sanatçı Seda Sayan’ın yüzüne ve vücuduna sünnet derisi enjekte ederek genç kalmanın formülünü bulması üzerine ünlüler Alloblast uygulaması için sıraya girdi.

İlk kez Seda Sayan’ın kullandığı Alloblast (sünnet derisi) uygulaması için pek çok ünlü isim estetisyenlerin kapısını çalıyor. Selen Görgüzel ve Seren Serengil gibi ünlülerin de kullandığı uygulama için bir servet ödendiği de öğrenildi.

ESTETİKÇİLER TOPLU SÜNNETLERİN PEŞİNDE

Her uygulamada kullanılan enjekte edilebilir iğne için 400 adet sünnet derisinin kullanılması, estetik uzmanlarını sünnet derisi arayışına yöneltmiştir. Belediyelerin düzenlediği toplu sünnetlerde pek çok estetik uzmanı özellikle sünnet derisine ilgi gösteriyor.

DİNLİLERE SORULDU

Seda Sayan’ın meşhur ettiği sünnet derisi (Alloblast) uygulamasını Diyanet İşleri Başkanlığı’na soran estetik meraklılarından gelen yanıt, kadınları üzdü.

Diyanet, dikkat çekmek, daha güzel görünmek ve genç kalmak amacıyla yaratılışın verdiği özellik ve biçimleri değiştirmenin İslam’da doğaya aykırılık sayıldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu