Haber

Son Dakika Haberi… Dilan Polat ve Engin Polat Çifti Adliyeye Gönderildi!

İstanbul Mali Hatalar Soruşturma Şube Müdürlüğü’nde sorguya alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın sorgusu tamamlandı. Çiftin sorgusunun ardından Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve çiftin avukatları da adliyeye sevk edildi.

Haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Yönetmeliğine aykırılık” gibi suçlamalarla soruşturma başlatılan Polat ailesi, geçtiğimiz günlerde bir operasyonla gözaltına alınmıştı. Operasyon gece saatlerinde gerçekleştirildi.

Polat ailesine yönelik düzenlenen operasyonda aralarında aile üyelerinin de bulunduğu 24 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerin polisteki işlemleri geçtiğimiz saatlerde tamamlandı.

Dilan Polat ve Engin Polat’ın 6 saat süren soruşturmaları geçtiğimiz saatlerde tamamlandı.

Kara para aklama, vergi kaçırma gibi çok ciddi suçlamaları bulunan Dilan Polat’a 26 sayfalık, Engin Polat’a ise 40 sayfalık soru soruldu.

Çift, daha sonra aralarında Dilan Polat’ın ablası Sıla Doğu ve avukatlarının da bulunduğu çok sayıda şüpheliyle birlikte adliyeye sevk edildi.

CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz, sorguda Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin kendilerine yönelik suçlamaları reddettiğini bildirdi.

Dilan Polat ve ablası Sıla Doğu adliyeye götürülürken kendilerine sorulan sorulara cevap vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu