Ekonomi

Sinop’ta Taksiciler Akaryakıt Zamlarından Şikayetçi

MUSTAFA USTASI

Sinoplu taksici Muharrem İncedayı, “Motorine yüzde 100 zam aldık, yüzde 20 zam aldık. Bu bize az geldi. Biz 19 liradan mazot alırken şimdi 37 liradan mazot alıyoruz. Bununla yetinmiyoruz. Bu işi yapmanın bir anlamı yok gibi görünüyor.” dedi. Taksici Nevzat Çakmakçı, “Fiyatları yükseltenlere yolcular çok kızıyor. Her gün sabah akşam mazot fiyatlarına zam oluyor. Biz de şaşırdık. Taksimetreyi ayarlattırdık. 1500 lira ödedik. Hiçbir şey.”

Sinop’ta taksiciler artan akaryakıt fiyatlarından şikayetçi oldu. Muharrem İncedayı dedi ki:

“ARTIK BEDAVA ÇALIŞIYORUZ”

“Şehir 40 liradan 50 liraya zam yaptı. İstediğimiz zammı vermediler. 70 lira civarında bekliyorduk. Kilometreye 6 lira fark koydular. Bize yetmiyor. Motorine yapılan zam korkutuyor.” Masraflarımız yüksek Kazandığımız para bizi tatmin etmiyor Sigortamız vergilerimiz yüksek Hepsi yüksek Bizi kurtarmıyor Şu anda bedava çalışıyoruz Kurtarsa ​​da ne olacak? vatandaş yapar mı bu kasvet çok insan artı yürür yada dolmuşa biner taksiye binmek istemez müşterimiz de azalıyor fiyatları yükseltmek çözüm değil yaşlı birden fazla minibüs kullanıyor binmiyorlar taksiye bin mazot yüzde 100 zam aldı yüzde 20 zam aldık o da bize göre çok düşük 19 liradan mazot alırken şimdi 37 liradan mazot alıyoruz memnun değiliz bu durumdan . Bu işi yapmanın bir anlamı yok. Artık yokmuş gibi geliyor.”

“TAKSİMETREYİ KURDUK. PARAYA 1500 LİRA VERDİK”

Taksici Nevzat Çakmakçı, şunları söyledi:

“Taksi fiyatları düşük. Verilen zam da yeterli değil. Bizi kurtarmıyor. Sigortamız var. Vatandaşın parası yok taksiye binemiyorlar. Durumumuz perişan. Bu iş artık yapılamaz. Yani şoförün sigortası durumumuz çok kötü böyle giderse kontağı kapatırız vatandaş mecbur kalmadıkça arabaya binemeyecek fiyatı yükseltenlere yolcular çok kızıyor .Her gün sabah akşam mazot zammı oluyor.Şaşırdık.Taksimetreyi ayarlattık.1500 lira.Boşuna para verdik. Müşterilerin buraya gelmesini bekliyoruz. Durumdan memnun değiliz.”

Akaryakıt zamlarını değerlendiren Mehmet Demirci, “Fiyat artışlarını hiç iyi bulmuyorum. Allah ihtiyaç sahiplerine kolaylık versin. Müşteri de sıkıntılı, taksiciler de sıkıntılı. Her gün zam oluyor. her şeyde. Para kazanamıyorlar. Hayat böyle. Allah münasip eylesin.”

haber-kilimli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu