Teknoloji

Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max’ten Daha “Tehlikeli” Titanyum Kullandığını Ortaya Çıkardı [Video]

iPhone 15 Pro MaxVe Samsung Galaxy S24 Ultra birçok konuda birbirleriyle önemli bir rekabet içindedirler. Bu rekabetin ortaya çıktığı son yer demirci ocağıydı.

JerryRigEverything önce telefonlarda kullanılan titanyumun kalitesini ölçtü, ardından bu titanyum iskeletleri ateşte eritti. Demirci ocağının sıcaklığıTitanyumun erime noktasına ulaşmadığı ve geri kalan her şeyi yok ettiği için saf alüminyumun miktarını belirlemek mümkün oldu.

Samsung’daki titanyum 4 kat “daha ucuz”

Videoda iki önemli nokta var. Bunlardan ilki Apple’ın amiral gemisi modelinde tercih ettiği titanyum kalitesidir. (2. sınıf)Samsung’un tercih ettiği titanyum kalitesinden (5. sınıf)Her iki telefonun da çerçeveleri, daha yüksek ancak orta düzeyde kuvvet uygulandığında yapılarını korumayı başarıyor.

iPhone 15 Pro Max’in titanyum çerçevesi farklı bir üretim tekniğiyle yapıldığından tek modül olmasına rağmen Samsung Galaxy S24 Ultra Dış çerçevede titanyum, iç yapıda ise alüminyum kullanıldığı dikkat çekiyor. İki farklı metali bir arada tutmak için plastik bir katman kullanması dikkat çekiyor. iPhone 15 Pro Max’te kullanılan titanyumun fiyatı 10 ila 15 dolar arasında değişiklik gösterdiği düşünülmektedir. Samsung Galaxy S24’ün titanyum maliyeti 3 ila 5 dolarOrtada değişiyor.

battalgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu