Haber

Paris 2024’e kota puan kazandıracak Olimpik Sıralama Yarışı başladı

Avrupa Oyunları’nın ardından Paris 2024’e kota puanları verecek olan Olimpiyat Sıralama Yarışı (Challenger Poland), Polonya’nın Zielona Gora-Drzonkow kentinde başladı. 1-6 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan müsabakalara 4 kadın ve 2 erkek olmak üzere toplam 6 sporcu katılacak.

Uluslararası Çağdaş Pentatlon Birliği (UIPM) ve Polonya Çağdaş Pentatlon Federasyonu koordinasyonunda düzenlenen Olimpiyat Sıralama Yarışlarının ilki bugün Polonya’da başlıyor. Polonya’nın Zielona Gora-Drzonkow kentinde düzenlenecek ve 6 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek olan yarışmaya Türkiye’den 4 kadın ve 2 erkek olmak üzere toplam 6 sporcu katılıyor. İpek Akşin, Sesim Alpugan, Sıdal Aslan ve Yaren Parıltı Polat; Furkan Murat ve Yunus Çalışkan erkekleri temsil ediyor.

Eskrim, yüzme, binicilik, koşu ve atıcılık disiplinlerinde düzenlenen Olimpik Sıralama Yarışı, bayanlar kategorisinde iki grup halinde yapılacak eleme yarışları ile 2 Ağustos’ta başlayacak. 3 Ağustos’ta erkekler kategorisi iki set halinde yapılacak eleme yarışları ile devam edecek. Dereceye giren 36 kadın sporcu 4 Ağustos’ta eskrim, yüzme, koşu ve atıcılık branşlarında yarı finalde mücadele edecek. Bu çaba sonunda en güzel 18 sporcu belirlenecek ve 5 Ağustos’ta yapılacak finalde madalya için mücadele edecekler. Aynı gün 36 erkek sporcu da yarı finalde mücadele edecek. Burada en yüksek puana sahip 18 sporcu 6 Ağustos’ta finalde yarışacak.

Modern pentatlon alanında gerçekleştirilen Olimpik Yeterlilik Yarışları, Paris 2024 Olimpiyatları için Avrupa Oyunları sonrasında puan toplayarak kota alma yarışı özelliği göstermektedir. 2023’te Polonya’da, ardından İspanya ve Kırgızistan’da, 2024’te Mısır’da yapılacak. Sporcular, Olimpik Eleme Yarışlarında topladıkları puanlara göre Paris 2024 için kota hakkı kazanacak. – İSTANBUL

doganhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu