Haber

Nihal Olçok’tan Yazıcıoğlu’nun oğluyla ilgili tartışma yaratacak iddia: Hasta olduğu halde askere alındılar

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken her gün yeni bir açıklamayla siyasi gündem değişiyor. Son olarak 15 Temmuz darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Nihal Olçok, katıldığı canlı yayında dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

“SAĞLIK SORUNUNA RAĞMEN ASKERİYE KATKI SAĞLANDI”

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok, helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu hakkında farklı bir detay paylaştı. Halka açık TV ekranlarına konuşan Olçok, “Furkan Bey ile ilgili çok küçük bir detay vermek istiyorum. Babası Muhsin Yazıcıoğlu Bey’den sonra Furkan sağlık sorunu olmasına rağmen bedel karşılığında askere alındı. parası ödendiği halde sağlık sorununu burada beyan etmek istemiyor.” söz konusu.

Olçok, “Gitmek istedi ama çok” şeklinde sunucunun sözleriyle, “Sağlık ama bu. Sadece sağlıkla ilgili bir şey değil, ‘sanki’ değil, gerçek” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Furkan Yazıcıoğlu, geçtiğimiz aylarda Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etmiş ve bu görüşme ile gündeme gelmişti. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün BBP Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 14’üncü yıl dönümünde oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile bir fotoğrafını paylaşarak, “Yeter ki Allah bana ömür versin Fatih Furkan, merhumun yakınları. sevgili oğlum, yanımdan ayrılmayacağım başka bir yol. O benim arkadaşım” notuyla paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımıyla gündeme gelen Fatih Furkan Yazıcıoğlu’nun CHP Sivas 1. Sıra Milletvekili adayı olacağı tezi ortaya çıktı.

gaziosmanpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu