Haber

Meteoroloji’den şiddetli yağmur ve dolu uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İzmir, Aydın, Manisa ve yarın Balıkesir, Bursa ve Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’da beklenen şiddetli sağanak yağışlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Güney Ege’nin kıyı kesimlerinde hafif dolu ve yağış sırasında kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyardı.

Meteoroloji’den yapılan uyarı şu şekilde:

“Son değerlendirmelere göre bu gece saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Manisa, yarın (13.12.2022 Salı) Balıkesir, Bursa ve Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ile Ankara’nın kuzey ve batısı (21). – İzmir, Aydın’ın kıyı kesimleri, Manisa ve Muğla çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak, kıyı kesimlerde zaman zaman gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Şiddetli yağışlarla birlikte Güney Ege kıyı kesimlerinde sel, sel, ulaşımda aksama, yıldırım, küçük dolu gibi aksiliklere ve yağış sırasında kuvvetli rüzgarlara karşı dikkatli olunmalıdır.

‘ANKARA’da metrekareye 20 kg yağış bekleniyor’

Meteorolog Ahmet Uçar da Ankara’da yarın başlayacak ve çarşamba gününe kadar devam edecek yağışın metrekareye 20 kg’dan fazla yağış bırakacağını duyurdu.

Uçar, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Yarın öğlen Çarşamba öğlene kadar Ankara’nın son günlerin en keyifli yağışını alacağı tahmin ediliyor. Kareye 20 kg’dan fazla yağış düşmesi olası görünüyor. Ancak bundan sonra ve hafta sonu yine yağışsız ve oldukça sıcak günler var’ ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu