Haber

Meteoroloji’den 10 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı! Sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni hava durumu tahminlerini resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. MGM’den yapılan açıklamada, İstanbul’un da aralarında bulunduğu 8 il için sarı kodlu uyarı verildi. Kırklareli ve Muğla için turuncu kodlu uyarı yayımlandı.

10 ŞEHİR İÇİN SARI VE TURUNCU KOD UYARISI

MGM’den yapılan açıklamada, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Aydın için sarı kodlu sağanak ve rüzgar uyarısı yapıldı. Kırklareli ve Muğla için turuncu kodlu sağanak yağış uyarısı yapıldı.

TAŞKIN VE TAŞKIN UYARISI

Vatandaşlardan yağış nedeniyle yaşanabilecek aksilik ve su baskınlarına karşı önlem almaları istendi. Özellikle İstanbul’da yağışların saat 09.00’a kadar devam edeceği belirtildi.

SARI KOD NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik olay olağandışı olmasa da meteorolojik kurallardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU KOD BİLDİRİMİ NEDİR?

Bu uyarıda havanın tehlikeli olduğu belirtiliyor. Varsayılan meteorolojik olay sıklıkla gözlemlenmez. Hasar ve kayıplar mümkündür. Çok dikkatli olunmalı, güncel meteorolojik koşullar ve iddialar takip edilmelidir.

haber-genc.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu