Haber

MAN’dan sektöre ‘teşekkür’ kutlaması

The Ritz Carlton’da düzenlenen ve yaklaşık 150 kişinin katıldığı buluşmada, ünlü sanatçı Altay’ın 2 saati aşan sahne performansı ve zengin repertuarı ile konuklar lezzetli ve eğlenceli bir akşam geçirdi.

Ödüllerle, başarılarla dolu yıllar

Konuşmasında MAN olarak son 2,5 yılda imza attıkları başarılara ve aldıkları 6 farklı ödüle vurgu yapan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, şöyle konuştu:

“2022, 2023 ve 2024 yılında MAN, özellikle ödüllü “Lion’s Coach” otobüsü ile seçkin firmaların öncelikli tercihi olmaya devam etti ve her sene pazar payını daha da yukarı taşıdı. Seyahat otobüsündeki başarılarımız, belediye ve şehir içi otobüs satışlarında da devam etti. Yurtiçi dizel ve CNG’li belediye otobüsü satışlarımızın yanı sıra Elektrikli şehir içi otobüsümüz MAN Lion’s City E, Avrupa’da birçok ödül topladı ve 27 ülkeden oluşan ve 24’ten fazla markanın yer aldığı Avrupa pazarında kısa sürede yüzde 14 pay ile birinci sıraya yükseldi. Lion’s City 10 E, Pazar liderliğinin yanı sıra ‘Bus of the Year 2023’, ‘2020 iF International Forum Gold Award‘ ve ‘Kentsel Araç’ kategorisinde ‘2024 Yılı Sürdürülebilir Otobüsü (Sby)’ ödüllerine layık görüldü.

Lion’s Coach seçkin firmaların öncelikli tercihi

MAN Lion’s Coach’umuz ise ödül koleksiyonuna, ‘Coach of the Year 2020’, ‘2022 Yılı Sürdürülebilir Seyahat Otobüsü’ ve ‘Digital On-board Comfort 2023’ ödüllerini de ekledi. Lion’s Coach 2023 ve 2024 te seçkin firmaların öncelikli tercihi oldu. 2018 yılında tamamen yeni tasarım ile pazara sunulan MAN Lion’s Coach seyahat otobüsümüz, halen pazardaki en yeni tasarım olmaya devam ediyor.

Türkiye seyahat otobüsü pazarı, yaklaşık yüzde 75 büyüyerek, 2023’te 1.080 adedin üzerinde bir büyüklüğe ulaştı. Büyüyen bu pazarda MAN yüzde 22 Pazar payına ulaştı. 2024 yılında da bu adetlerde satış olması bekleniyor.

MAN başarılarını katlayarak sürdürüyor

Firmalar yatırımlarına hız verirken, yaşam boyu ürün maliyeti ve stoklarda araç bulunması daha da önem kazandı. Uzun bakım aralıkları ve düşük yakıt tüketimi ile MAN, bu yıl da firmalarının gözdesi olmaya devam etti ve önceki yıllarda ulaştığı başarısını 2023 ve 2024 de katlayarak sürdürdü. Tasarım, konfor, ekonomi ve güvenlik alanlarındaki 40’tan fazla özelliği ile 2018 yılından beri sektörde fark yaratan Lion’s Coach, üstün nitelikleri ile 2024 yılında da yolcular ve yoldaki diğer kullanıcılar için standartları yeniden belirlemeye devam etti.

Önümüzdeki aylarda üretilecek otobüslerde (binek araçlarda olduğu gibi) Avrupa Birliği’nde 1 Temmuz 2024 tarihinde yürürlüğe girecek yeni ‘Elektronik ve Güvenli Sürüş’ paketi ile yeni güvenlik artırıcı özellikler geliyor.

Sadece fiyat ve kalite değil, teslimat terminlerine
 uyma ve stoklarda otobüs bulunması da önemli

MAN olarak pazarda bugüne kadar sürdürdüğümüz başarımızı, önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi hedefliyoruz. 2024 ve 2025 yıllarında son yıllarda olduğu gibi, sadece fiyat ve kalite değil, teslimat terminlerine uyma ve stoklarda otobüs bulunmasının da önemli olmaya devam edeceği bilinci ile planlamalarımızı yapıyoruz. Dileğimiz; 2024 yılı yaz sezonunun otobüs firmalarına, ‘yaşam boyu iş ortaklarımıza’ bol kazanç ve bereket getirmesidir.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu