Yaşam

Kocaeli’nin gururu oldunuz.

Başkan Büyükakın, YKS’de ilk 1000’e, LGS’de yüzde 1’e giren öğrencileri, velilerini, öğretmenlerini ve yöneticilerini ağırlayarak tebrik etti.

LGS’de yüzde 1 aralığında, YKS’de ilk 1000’de yer alan başarılı öğrenciler, aileleri, öğretmenleri ve okul yöneticileriyle Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen kahvaltı programında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın öne çıktı. Sınavlarda başarılı olan öğrencileri tebrik eden Önder Büyükakın, “Sizi tebrik ediyorum, büyük bir başarıya imza atmışsınız. Kocaeli’nin gururu oldunuz. Ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacaksınız. Sizi tebrik ediyor, başarınızda emeği geçen velilerinize, öğretmen ve yöneticilerinize teşekkür ediyorum. Yolun ve şansın açık, başarın daim olsun” dedi.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ GENÇLERİN ELLERİNDE

Programda başarılı öğrencilerle buluşan Önder Büyükakın, aldıkları puanları, Türkiye’deki derecelerini ve hedeflerindeki okulları bir süre anlattı. Önder Büyükakın, Türkiye’nin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu söyleyerek, “YKS ve LGS’de güzel bir başarı elde ettiniz. İnşallah bundan sonra istediğiniz ve gitmek istediğiniz okullarda başarılı olursunuz” dedi.

BAŞARIYLA İLİMİZİ GURURLANDIRIN

Ortaokul mezunlarının liselere yerleşmek için girdikleri LGS’ye bu yıl 1 milyon 30 bin 195 öğrenci katıldı. 36 farklı ilden 562 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. Sınavda Kocaeli’de çeşitli okullardan 9 öğrenci 500 puan alarak Türkiye birincisi oldu. Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına (YKS-2023) bu yıl 78 bin 444’ü Kocaeli’den olmak üzere 3 milyon 400 bin lise mezunu katıldı. Bu yıl LGS’de dereceye giren 17, ilk 100’de 10, ilk 500’de 32 ve YKS’de ilk 1000’de yer alan 41 olmak üzere toplam 83 öğrenci ilimizi gururlandırdı. Öte yandan Büyükşehir Bilgi Evleri’nden yararlanan 30 öğrenci LGS’de, Akademi Lisesi’nden 113 öğrenci ise üniversite sınavında başarılı oldu.

GENÇLER GELECEĞİMİZ, GELECEĞİMİZ UMUTLARIMIZ

Öğrencileri tebrik eden Başkan Büyükakın, başarılarının arkasında öğretmenleri ve ailelerinin olduğuna değinerek, “Bu gururlu günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlerimiz geleceğimiz, geleceğimiz, umudumuzdur. Gelecek onların omuzlarında yükselecek. Sen bizim her şeyimizsin. Bu büyük başarının arkasında üç büyük aktör var. Bir hocamız; Eğitiminizi en iyi şekilde alabilmeniz için büyük çaba sarf etti. En büyük aktörlerden biri de ailelerimiz, onlara çok teşekkür ediyor, tebrik ediyorum” dedi.

MİLLETE VE MİLLETE HAYIRLI İNSANLAR

Hayatının 15 yılını üniversitede geçirmiş biri olarak yaptığı konuşmada eğitim alanındaki deneyimlerini paylaşan Önder Büyükakın, sözlerini şöyle sürdürdü: “İl genelindeki tüm okullarımız başarılı olmak için büyük çaba sarf ediyor. Akademik başarı çok değerli ama iyi bir insan olarak büyümenizi diliyoruz. Spor ve kültür altyapınızın gelişmesi için gerekli donanımın sağlanması, sanata ve müziğe olan ilginiz bizler için değerlidir. Çünkü gelecekte ülkemizi çok daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Eğitim ve öğretim hayatınız tamamlandığında kendinize, ailenize, çevrenize, ülkemize ve milletimize faydalı insanlar olacağınıza inancım tamdır.”

BAŞKAN GÖRSELLERLE TELEFONLA ARAYDI

Programda, “yüzyılın afeti” olarak nitelendirilen ve önceki afetlere göre daha geniş bir alanı kapsayan ve merkezi Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Önder Büyükakın, Malatya’da yaşadı ve depreme hazırlandı. Depremin ardından Kocaeli’de LGS ve Türkiye’de 0,77 puanla İstanbul’da LGS’ye hazırlandı. Anadolu Lisesi’ni kazanan Ömer Faruk’u telefonla arayarak kendisini tebrik etti.

GELECEĞİN TOHUMLARINA BİR TEDAVİ

Görüşmede Önder Büyükakın, lise ve üniversite heyecanı yaşayan gençlere güzel bir haber verdi. Başkan Büyükakın, Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Kerpe Spor ve Antrenman Kampı programıyla YKS ve LGS’de başarılı olan öğrencileri aileleriyle birlikte ödüllendirdi. Öğrenciler ayrıca Önder Büyükakın’a eğitim alanındaki çalışmaları ve yaptığı vakıflar için teşekkür ettiler. Program sonunda başarılı öğrencilere geleceğin fidanlarını takdim eden Lider Büyükakın, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersandikli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu