Haber

İstiklal Caddesi’ne Bombayı Bırakan Kadının Görüntüleri Ortaya Çıktı

Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamayla ilgili güvenlik güçleri her yerde kuşkulu bir bayanı arıyor. Elindeki poşeti banka bıraktığı argüman edilen bayanın, kamera kayıtlarının ortaya çıktı. İmgelerde saldırganın bombayı bıraktıktan sonra koşarak alandan uzaklaştığı dikkat çekiyor. 

Koşarak kaçtığı manzaralar ortaya çıktı

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı saldırıyı gerçekleştirdiği tez edilen şüphelinin, patlamadan çabucak sonra kaçtığı anlara ilişkin imgeler ortaya çıktı. Patlamanın akabinde kuşkulu bayan birebir dakika içerisinde koşarak olay yerinden uzaklaşıyor.

Güvenlik kameralarından manzaralar toplandı

Başında şal bulunan deri ceket ve kamuflaj pantolon giyen ve ihtimamlı bir makyaj yapmış olan bayanın yakalanması için harekete geçen emniyet üniteleri birçok noktadan güvenlik kamerası kaydı topladı.

Bindiği taksinin sürücüsünü de sözü alındı

Tüm gruplara bayanın eşkal bilgisi verildi. Terör aksiyonunu gerçekleştirdiği sav edilen bayanın olay yerine geldiği taksinin şoförünün tabiri alındığı öğrenildi. Soruşturmanın çok taraflı devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu