Haber

İnceleme için marketlere giden ekipler, son kullanma tarihi 10 ayı geçmiş ürünler buldu.

İstanbul’daki pazarlarda bu kez de tarihi geçmiş eserlerin satıldığı iddia edildi. Bazıları sosyal medyada modası geçmiş eserlerin fotoğraflarını yayınlarken, diğerleri bunu bildirdi.

GEÇMİŞ BULUNAN MAKALE KUTUSU

Tüketicilerin raflarda son kullanma tarihi geçmiş eserler olduğunu öne sürmesi üzerine Bağcılar Belediyesi zabıta ekipleri düğmeye bastı. Marketlere giden polis grupları gözlerine inanamadı. Yapılan kontrollerde son kullanma tarihi geçmiş kutularda ayran ve kefir kutuları ele geçirildi. Kefirlerin tamamının çizgi film karakterleriyle süslenmiş olması ve çocuklara satılacak olması onlara ‘vazgeç’ dedirtti.

BİTİŞ TARİHİ 10 AY ÖNCE OLAN İŞLER BİLE VAR

Ayrıca yapılan kontrollerde milkshake, milk burger gibi çocukların tüketmesi için son kullanma tarihi geçmiş eserler de ele geçirildi. Son kullanma tarihinin 3-5 gün değil, ortada 3 ay, 5 ay hatta 10 ay olması herkesi şok etti. Kontrollerin ardından market raflarındaki son kullanma tarihi geçmiş eserlerle zabıtaya dönen gruplar, raflardan topladıkları peynir, krema ve muzlu süt kutularını imha etti.

“ÜRÜNLERİ İMHA EDİYORUZ VE CEZA YAZIYORUZ”

Bağcılar Emniyet Müdürü Zikri Klıç, kontrollerin ardından yaptığı açıklamada, “Bugün 5-6 mahalleyi kontrol ettik. Son kullanma tarihi geçmiş eserleri topladık. Bu eserleri imha edip cezasını çekiyoruz.” belirtilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu