Haber

Hatay’da Rönesans Rezidans’ın Hasarlı B Blok Başarıyla Yıkıldı

Yüzyılın felaketinde yüzlerce kişinin mezarı olan Hatay’daki Rönesans Residence’ın hasar gören B bloğu gruplar tarafından başarıyla yıkıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 il arasında en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Antakya ilçesine bağlı Ekinci Mahallesi’nde, 2013 yılında tamamlanan daireleri ‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılan Renaissance Residence’ın A bloğu depremde yıkıldı. Yan tarafı yıkılan konutun enkazı altında yüzlerce kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişinin izine rastlanamadı. Konutun ayakta kalan ve ağır hasar gören B bloğu ekiplerin başarılı çalışmasıyla yıkıldı. Rezidansın ayakta kalan bloğunun yıkılmasıyla birlikte alan tarla görünümüne büründü.

“B bloğun beton kalitesi daha iyi, A bloğu kalıp hatasından dolayı yıkıldı”

Yıkımın başarılı olduğunu söyleyen Hüseyin Kafi, “Burası Hatay Antakya Ekinci Mahallesi’ndeki Rönesans Residence. Burada bine yakın kişi hayatını kaybetti. Kalan bloğu operatörümüz yıktı. Önce kolonları makasla kesti, ardından Ekskavatörle binayı devirip düşürdü.” Yıkım oldu. Bu bloğa verilen zararın nedeni başka bir bloğa düşmesiydi. Kalan bloğu da başarıyla yıktık. B bloğun beton kalitesi daha uygundur. A bloğu ise kalıp pişirme hatasından dolayı yıkılmıştır. Statik bir hatadır, bunu gözlemledik” dedi. – HATAY

habersiverek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu