Teknoloji

GTA San Andreas’a RTX Remix Güncellemesi! İşte yenilenen oyundan o görüntüler

Yıllar önce çıkan GTA San Andreas oyunu için RTX Remix ile güncellendi. Özel teknolojilerle desteklenen yeni oyun, yeni versiyonuyla zorlu grafik kartlarına bile meydan okuyor.

Beta sürümüyle birlikte RTX Remix adı verilen özel teknoloji kullanıma sunuldu. Kullanıcıların da test edebileceği özel bir proje hayata geçirildi. Yıllar önce piyasaya sürülen ve büyük ilgi gören oyun GTA San Andreas, bu özel teknolojiyle yeniden geliştirildi. Path Tracing gibi özel teknolojiler sayesinde grafik özellikleri artırılan oyunda tüm dokular elden geçirildi. RTX Remix işleminin ardından oyundaki tüm aydınlatma sistemleri tamamen değiştirildi, dokular yeni ve yüksek kaliteli dokularla değiştirildi. Yapılan çalışmanın ardından GTA San Andreas’ın yeni sürümü MxBenchmarkPC adlı YouTube kanalında paylaşıldı.

GTA San Andreas’a RTX Remix Güncellemesi! İşte yenilenen oyundan o görüntüler

Performans Sorunları Dikkat Çekti

Çalışmalar stabil olmadığından ve test amaçlı yapıldığından FPS ve performans sorunları yaşandığı gözlemlendi. Ancak bunlar proje için herhangi bir engel değil. GTA San Andreas’ın yeni sürümü RTX 4080 ekran kartını bile zorlamayı başardı. Oyun 2K çözünürlükte 300 FPS’de oynanırken sonrasında 60 FPS’ye düşüş yaşanıyor. Oyun şu an oynanabilirlik noktasında pek başarılı olmasa da optimizasyon ve proje üzerinde yapılacak yeni çalışmalar daha stabil bir GTA San Andreas ortaya çıkarabilir. Açıklamalarda projenin devam edebileceği belirtildi.

İşte RTX Remix ile yenilenen GTA San Andreas’tan o anlar;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu