Haber

Eski karısının ölümüne sebep olmuştu; bilerek yolunu kapattı

ESKİŞEHİR’de eski eşi Beyhan Gökçe’nin (39) otomobiliyle çarpışarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan İdris Güneş (42) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. İddianamede, motosikletçinin eski eşi olduğunu bilen İdris Güneş’in, Beyhan Gökçe’nin kaçamadan şeridi kapatarak ani manevrayla otomobile çarpmasına neden olduğu belirtildi.

Odunpazarı ilçesine bağlı Büyükdere Mahallesi’nde oturan inşaat ustası İdris Güneş ve Beyhan Gökçe, 13 yıllık evliliklerinin ardından boşandı. Çift, boşandıktan sonra çocukları için aynı evde yaşamaya devam etti. İddiaya göre; İdris Güneş’i cep telefonuyla başka kadınlarla konuşurken gören Beyhan Gökçe, evden çıkmasını istedi. Konuttan çıkan İdris Gökçe, 15 Haziran günü saat 20.30’da tekrar evine giderek barışmak için Beyhan Gökçe ile görüştü. Bu sırada cep telefonuna başka kadınlardan mesajlar geldiğini gören Beyhan Gökçe ile İdris Güneş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından İdris Güneş, 10 DBA 53 plakalı otomobille oradan ayrıldı. 3 dakika sonra Beyhan Gökçe 26 ADP 570 plakalı motosikletiyle evden çıktı. İddiaya göre İdris Güneş; Beyhan Gökçe’yi otomobiliyle takip etti ve Ali Çetinkaya Caddesi üzerinde kasıtlı olarak aracını sürerek ona çarptı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Gökçe, 1 gün sonra yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan İdris Güneş, “eski eşini kasten öldürmek” suçlamasıyla tutuklandı.

‘BİLMİYORDUM VE EŞİMİ VURMAK İSTİYORUM’

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, İdris Güneş hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede; Güneş hakkında ‘yakın akrabayı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. İddianamede Güneş’in savunmasına da yer verildi. Güneş, savunmasında, “Tartışma sonucu evden çıktıktan sonra Beyhan’ı arayıp ne yaptığını sordum. Bana ‘Ben kendimi Porsuk’a atacağım, ailemi ve seni şöyle yazarım’ dedi. Beyhan’ın motosiklet kullandığını çevredeki gürültüden anladım.Bu arada ben Vedat arkadaşımı fabrikadan alıp geri dönmeye çalışırken arkadaşım ‘Dikkat’ diye bağırdı. Hiçbir şey görmedim Frene basarken motosikletin bize çarptığını bilmiyordum, motosikletin eşim olduğunu bilmiyordum, araçtan inince fark ettim ve 112’yi aradım. arkadaşım “Sağdaki apartmandan alıp oradan U dönüşü yaptığımda kaza oldu. dönmeye çalışıyordum. Karşı tarafa baktığımda yol boştu. Suçlamayı kabul etmiyorum; Eşime bilerek çarpmadım” dedi.

‘BU SENİN EŞİN, NASIL OLDU’

Kaza anında otomobilde bulunan Vedat Aydemir, ifadesinde şunları söyledi:

“İdris beni evden aldığında Beyhan’la telefonda konuşuyordu. Hatta eşine ‘Bak Vedat’ı aldım işe gidiyorum’ dedi. Sonra sürmeye başladı.Caddeye geldiğinde soldan fabrika tarafına gitmesi gerekirdi ama sağa dönüp U dönüşü yapar gibi yaptı.Bu sırada ona ‘Motor’ diye bağırdım. .Motosikletin farları yanmıyordu.Kaza oldu motosiklet fırladı.İlk başta kurye sandım.Aşağı indiğimizde İdris korktuğu için yaklaşamadı.Yaralı kadını aradığımda , telefonu düştü. Telefonda ‘İdris’ yazıyordu. İdris sandım.’ e, ‘Bu senin hanımın, nasıl oluyor?’ ‘Nasıl olur?’ dedim. söz konusu.”

YALAN ŞAHİT HAKKINDA SORUŞTURMA

İddianamede dikkat çekici bir detay daha vardı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Vedat Aydemir’in ifadesinde motosikletin farlarının kapatıldığını iddia etmesi üzerine; Güzergahtaki MOBESE ve güvenlik kameraları incelendi. Motosikletin farlarının açık olduğunun belirlenmesi üzerine Aydemir hakkında “yalan yere şahitlik” suçundan soruşturma başlatıldı. Trafik bilirkişi raporunda, motosikletin ön ve arka lambalarının açık olduğu, otomobil sürücüsü İdris Güneş’in kaza öncesi ani sola dönerek şerit ihlali yaptığı belirtildi.

‘ARABASI İLE ŞERİDİ KAPATTI’

İddianamede ayrıca motosikletçinin eski eşi olduğunu bilen İdris Güneş’in, Beyhan Gökçe’nin ani bir manevrayla şeridi geçerek otomobile çarpmasına neden olduğu belirtildi. kaçmak.

İddianamede şu ifadelere yer verildi:

“İdris Güneş’in U dönüşüne yönelik herhangi bir işlem yapmadığını bilerek eski eşinin kullandığı motosikletin önüne aracını kasten kırdı ve motosikletçinin eski eşi Beyhan Gökçe olduğunu bilerek, ani manevra yaparak şeridi kapatarak kaçış şansı vermeyecek şekilde çarptığı tespit edildi.” İdris Güneş önümüzdeki ay hakim karşısına çıkacak.

duragan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu