Haber

Enkazdan Çıkarıldıktan Sonra Ortadan Kayboldu, Aylar Sonra Bulundu! ‘Çöp Gibi Gömüldü Ablacığım’

Adıyaman’da enkazdan çıkarıldıktan sonra kaybolan Ayşegül Karlı’nın cesedi aylar sonra bulundu. Yusuf Karlı, ablasının DNA örneği alınmadan defnedildiğini belirterek, ‘Savcı öyle bir şey söylemedi. Ayşegül oradaydı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından vatandaşların yardımıyla Adıyaman’ın Merkez ilçesi Sağlık Ocağı Caddesi 1 No’lu Maşallah Apartmanı’ndan çıkarılan ve daha sonra kendisinden haber alınamayan Ayşegül Karlı’nın cenazesine mezarlıktan sonra ulaşıldı. görevliler ailesine haber verdi.

Ayşegül Karlı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bulunan kardeşi Yusuf Karlı, kız kardeşinden DNA örneği alınmadığını belirtti. ‘Kız kardeşimi çöp olarak gömdüler. Adıyaman’da mezarlık çalışanlarından DNA örneği alınmadan kimliği belirsiz bir şekilde defnedilen bir ‘mezar’ olduğunu öğrendik. Daha dün annem ve erkek kardeşim Adıyaman’a gittiler. Savcı yok dediler. Annem yalvarıp ağlıyordu ve o mezarın açılması için savcıları ikna ettiler. Ayşegül oradaydı.söz konusu.

Yusuf Karlı paylaşımının devamında şunları yazdı: “Yüksek lisansını yapıp Ambulansa verilen Türkiye CUMHURİYETİ VATANDAŞI güzel ablam nasıl olduysa köpek gibi çukursuz bir çukura atıldı.

Ablamı beyin sarsıntısından iki saat önce Adıyaman’a getirdim. Hatay’daydı. Benimle Adıyaman’a gelmesi için ısrar ettim. Son otobüsün son koltuğunda oturan 2 kişi ile Adıyaman’a gittik. 3 saat sonra tozlu binadan çıktım ve o çıkamadı. Belki hiç kuantum çalışmasaydım, konferans için Türkiye’ye gelmezdim. Oradan Adıyaman’a gitmezdim, Ayşegül de ölmezdim değil mi? Ya da Enkazdan CANLI olarak çıkan ablama gerekli müdahaleler yapıldı.

Bunların hiçbirini hak etmedin Ayşegül. Hesabınızı isteyeceğiz. Yolda Nobel ödülü neden bu kadar değerli, alırsam ne yapacağım, size getiririm, getirmezsem yıkılırım, söz!”

haberdigor.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu