Haber

Emekli Ankaralı: “Yaşamıyoruz, ölüyoruz. Gelip gidiyoruz, sonra ne olacak?”

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Dikmen pazarında esnaf ve vatandaşları dinledi. Her hafta markette en az 200 lira harcamak zorunda kaldığını anlatan bir emekli, maaşının 2023 taban fiyatının altında olduğunu vurgulayarak, “Yaşamıyoruz, ölüyoruz. Buradayız, gidiyoruz” dedi. , bundan sonra ne olacak”.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Dikmen Pazarı’ndan alışveriş yapan esnaf ve emeklilerle sohbet etti. Görüştüğü emekli vatandaş Gök, alım gücünün sıfır olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“YAŞIYORUZ, YAŞIYORUZ. GELİYORUZ GİDERİZ, BUNDAN SONRA NE OLACAK?”

“Şimdi 10-15 liradan aşağısı yok. Haftada 2 kişi 200 liradan aşağı harcamam. Ayda 800 lira. Emekliyim, yeni asgari ücretten az alıyorum. Üniversite mezunuyum, 8 bin 500 liradan az alıyorum. 800 lira doğalgaza, 400 lira veriyorum.” Elektrik veriyorum. Gel yaşa… Yaşamıyoruz, ölüyoruz. Biz geldik, gidiyoruz, sırada ne var?”

Bir kadın da pazar tezgahındaki eserlerin fiyatlarının çok değerli olduğunu söyleyerek, şunları söyledi:

“HER ŞEY ÇOK PAHALI”

“Hiçbir şey yaklaşmıyor. 200 lira düşünüyorum ama yiyecek bir şey almayı düşünmüyorum. Her şey çok pahalı. Emekliyiz, yetmiyor. Zaten emekliye bir şey vermediler. Doğalgaz, elektrik, su… Hayat çok zor.”

Emekli bir vatandaş da parasının 2 kilo elma almaya yettiğini ancak başka bir şey almanın sıkıntı olduğunu kaydetti. Gök’ün “Ne olacak, bu böyle” sorusuna, “Hepimiz bir çıkış yolu bulacağız, kurtulacağız, umutluyuz” yanıtını verdi.

hizan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu