Haber

Eğitim-Bir-Sen Üyeleri İsrail’in Filistin’e Saldırısını Protesto Etti

Eğitimciler Sendikaları Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) üyeleri, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) Ankara Ofisi önünde gösteri düzenledi.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen tarafından, Filistin ile İsrail arasında yaşanan olayları kınamak amacıyla Ankara’nın Çankaya ilçesindeki BM Ankara Ofisi önünde Filistin’e destek gösterisi düzenlendi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Çankaya Oran Yerleşkesi önünde toplanan üyeler, “İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları karşısında tepkisiz kalan ve uyuyanları uyandırmak” amacıyla Yıldızkule’deki Birleşmiş Milletler Ankara Ofisi önüne çanlarla yürüdü. “

“Çocuklar güvende değilse kimse güvende değildir.”

Burada basın açıklaması yapan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gazze’de eğitim döneminin resmen sona erdiğinin açıklandığını belirterek, “Okul çağındaki çocuklar ya mezarlarda ölüyor ya da altından yaralanıyor. Bombalar. Bu yüzden öğretmenler olarak BM Ankara Ofisindeyiz” “Türkiye’nin cephesinden tüm dünyaya bağırıyoruz. Çocuklar güvende değilse kimse güvende değildir” dedi.

“Uluslararası toplum acilen harekete geçmeli”

Gazze’de yaşananların durdurulması için tüm dünyaya seslenen Yalçın, “Uluslararası toplum acilen harekete geçmeli, Gazze’de ateşkes faturayı aşmalı, kalıcı barış gelmeli, su, gıda, elektrik, gaz, telefon ve internet erişimi sağlanmalı” dedi. Mutlaka sağlanmalı, tıbbi yardım ve temel ihtiyaçlar sağlanmalıdır.” “Acil insani koridor açılmalıdır. Gazze’deki vahşete karşı başta Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF olmak üzere tüm BM kuruluşları üzerine düşeni yapmalı. Katliamın durdurulması için tüm insani, siyasi ve diplomatik girişimler seferber edilmelidir.”

Yalçın, konuşmasının sonunda Gazze’de adalet sağlanana kadar çabalarının süreceğini sözlerine ekledi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu