Haber

Dede depremi tek tek anlattı! Ahmet Mete Işıkara’nın Hatay uyarısı ortaya çıktı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde arka arkaya meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki büyük depremler büyük yıkıma neden oldu.“A “Gizli felaket” olarak tanımlanan depremlerEn çok Hatay’da hissedildi.

HATAY İÇİN DEPREM UYARISI YAYINLANDI

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Beyin Sarsıntısı Araştırma Enstitüsü Müdürü ve 10 yıl önce vefat eden dönemin Kızılay Derneği Başdanışmanı. Mete Işıkara ( deprem dedeHatay depremi ile ilgili uyarılarda bulunduğu ve bir an önce önlem alınması gerektiğine dair açıklamalarda bulunduğu ortaya çıktı.

“HATAY’DA UZUN ZAMANDIR SALGIN YOK”

2011 yılında Adana’da düzenlenen bir panelde konuşan Işıkara, 7 büyüklüğündeki olası Hatay depremi için şu uyarılarda bulundu:

“Uzun süredir Hatay’da deprem olmuyor. Özellikle 7’nin üzerinde deprem yok ama geriye dönüp baktığınızda Hatay’da 7’den fazla deprem oldu. Aslında Hatay’a gidip insanlarla konuşsanız Hatay’ın, ‘Hatay 1-2 kez yerle bir oldu’ diyecekler, ‘Hatay’da olabilecek bir deprem Adana’yı da, Mersin’i de, Gaziantep’i de etkiler. Kocaeli nasıl geniş bir alanı etkilediyse burayı da aynı şekilde etkileyebilir. Bu gerçeği bilip korkmak yerine önleminizi alın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu