Haber

Davutoğlu: “Gelecek Partisi attığı tüm imzaların arkasında durarak yoluna devam edecektir”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin bugüne kadar attığı tüm imzaların arkasında durarak yoluna devam edeceğini belirterek, “Bu zorlu süreçte omuz omuza çalışan herkesi harekete geçmeye davet ediyorum. sağduyu ile.” terimini kullandı.

DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in 6 masalı cumhurbaşkanı adaylık sürecine ilişkin açıklamalarının ardından yapılan yazılı açıklamada Davutoğlu, Millet İttifakı Partisi’nin gücünü bir kişinin başkanlığından, parti gücünden ya da parti gücünden değil ortaya koyduğunu belirtti. partiler koalisyonu, ancak iki yüzyıldır derin ulusal vicdandan. Siyasi geçmişinden ve deneyiminden yararlanan bir toplumsal barış projesi olduğunu açıkladı.

“Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz”

Davutoğlu yaptığı açıklamada, iktidarın kutuplaştırma stratejisine meydan okuyan ve millet için büyük umut kaynağı olan bu toplumsal barış projesinin devamının ve başarısının her türlü siyasi hesapların üzerinde olduğunu belirtti.

“Tüm tarafların özverili katkı ve emekleriyle ortaya koyduğumuz tarihi ortak mutabakat metinleri, siyasi bir yöntem olarak dayatmanın, istişarenin, rekabetin ve uzlaşmanın değil, ortak aklın eseri olmuştur. Bizim derdimiz asla Tek kişinin iradesinin egemen olduğu canavarca sistemin mantığını benimseyerek bir isme Cumhurbaşkanlığı.Cumhurbaşkanı adayımız kazandığında toplumun hiçbir kesimi ‘Kaybettik’ demedi. Ortak akıl ve yönetişim kültürü hakim olacaktır.İhtiyaç olarak siyasi çıkar düşünmeden yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu