Ekonomi

Citi, Docusign hisse hedefini 93 dolara yükseltti, büyüme ve kar artışını övdü

Pazartesi günü Citi, Docusign Inc.e (NASDAQ: DOCU) olan güvenini fiyat hedefini 90 dolardan 93 dolara yükseltirken şirketin hisseleri üzerindeki Satın Al notunu koruyarak gösterdi. Ayarlama, Docusign’ın beklentileri aşan ve olumlu büyüme eğilimlerine ve artan karlılığa işaret eden son performansını takip ediyor.

Şirketin son mali sonuçları, faturalarda 9 puanlık önemli bir artış ve karlılıkta kayda değer bir artış olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, Docusign 2025 mali yılı için tüm cephelerde analist tahminlerini aşan bir rehberlik sağladı.

Şirket ayrıca, Docusign’in hizmetlerine 300.000 $ ‘ın üzerinde harcama yapan müşterilerin sayısının her çeyrekte artmasıyla umut verici müşteri ekleme eğilimleri göstermiştir. Buna ek olarak, kurumsal müşteri büyümesi yıldan yıla %15 oranında tutarlı kalmıştır.

Net dolar tutma oranındaki düşüş eğilimine rağmen, yönetim ürün kullanımında önemli bir artış olduğunu vurguladı. Citi’nin analizi, Docusign için gayrimenkul ve finansman işlemleri gibi temel iş alanlarında olası bir döngüsel iyileşme, uluslararası pazarlara açılma, pazara açılma stratejilerinde iyileştirmeler ve yapay zeka ve sözleşme yaşam döngüsü yönetiminden yararlanan yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi gibi potansiyel büyüme fırsatlarına işaret etti.

Firmanın analistleri ayrıca tahminlerini Docusign’in ilk çeyrek ve 2025 mali yılı için sağladığı kılavuzun üst sınırının biraz üzerinde ayarladılar. Bu revize edilmiş görünüm, Citi’nin hem Docusign’in finansal performansı hem de hisse senedi fiyatı için daha fazla yukarı yönlü olabileceğine inandığı şirketin sağlam uygulamasına ve istikrarına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu