Haber

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP İstanbul İl Başkanlığı önündeki montaj videolarına tepki gösterdi.

HABER: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilişkilendirmeye çalıştığı montaj görüntüye tepki için AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde durdu. Terör örgütlerinin olduğu miting alanlarında, “Montajcı dolandırıcılara veda etmeyeceğiz.” Yazılı siyah bir çelenk bırakmak istedi. Çevrede yoğun güvenlik önlemi alan polis, Kaftancıoğlu’nun AKP binasına yaklaşmasına izin vermeyerek yolunu kapattı. yoluna kötülük, kötülükte şeytana bile çırak olanlar. Hesaplaşacağız.”

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında terör örgütü üzerinden hazırlanan montaj görüntülere yansımalar sürüyor. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söz konusu videolarla ilgili “Ama montaj ama bu ama bu… Videoyu çekmişler” açıklamasının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün siyahlar içinde AKP İstanbul İl Başkanlığı önüne çıktı. “Montaj dolandırıcılarına veda etmeyeceğiz” yazısı. çelenk koymak istedi.

Bina önünde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, Kaftancıoğlu’nun yürümesine engel olurken, il başkanlığı önüne yaklaşmasına da izin vermedi.

BU ORGANİZE KÖTÜLÜĞÜ ŞEYTANI BİLE UTANDIRACAK O KADAR İLERİ BİR SEVİYEYE TAŞIDINIZ”

Binaya uzak bir alanda konuşan Kaftancıoğlu, AKP’ye şu çağrıda bulundu:

“Seçim yarışında adil olmayacağınızı biliyorduk. Tüm televizyon kanallarını ve TRT’yi arkanıza alacağınızı, devletin tüm imkanlarını kullanarak sesimizi duyurmak için sorun çıkaracağınızı biliyorduk. Miting alanlarımızla sorun çıkaracağınızı, yasaklarla halka ulaşmaktan rahatsız olacağınızı biliyorduk ama bu örgütlü iğrençlik şeytanı bile utandırmaya yetiyor.Allah korkusunu, vicdanı, ahlakı, her türlü korkuyu üzerinize aldınız. iyi hisleri bir kenara bırakıp içinizdeki berbatlığı sadece bizim değil Türk milletinin üzerine döktünüz.Olmayanları montaj bantlarıyla gösterdiniz, bir sahtekarlık yaptınız.Toplantı alanlarının her yanından sakatlık görüntüleri akıyor.Sadece değil. gösterdiniz mi, mitingi canlı yayınlıyor imajı altında tüm destek kanallarınızdan milyonlarca kişiye izlettirdiniz.

“TÜRKİYE’Yİ SİZİN KARANLIĞINIZA BIRAKMAYACAĞIZ”

Hakikati bile aşmışsınız, o dipsiz kuyunun karanlık, rutubetli köşelerinden çamur siyasetini kendinize seçmişsiniz. İşte açık davetimiz. Yoluna sefalet çıkaranlara, dehşet içinde şeytanı bile çırak yapanlara asla veda etmeyeceğiz. Yerleşeceğiz. Bütün yalan ve kötülüklerinizin hesabını önce bu dünyada sonra da ahirette vereceksiniz. Türkiye’yi sizin nemli karanlığınıza bırakmayacağız. Bu vatanın evlatları 28 Mayıs’ta yarattığınız cehennemin kapılarını sonuna kadar kapatacak ve o kapıları hakkıyla mühürleyecektir. Çünkü bu ülke, toprağına göz dikenlere ve onu cehenneme layık görenlere karşı hakkıyla birleşerek, kuru sofrasına umut katarak kurulmuştur. Hatırlamak. Bu vahşeti affetmeyeceğiz. İnsanlar affetmeyecek. Tarih affetmeyecek.”

Polise tepki gösteren Kaftancıoğlu, “Eninde sonunda anlarsın ama geç kalmazsın inşallah. Çünkü sana da iftira atıyorlar. Buna engel oldun, buraya bırakıyorum. Mutlaka ihtiyacın olan yere götürürsün.” almak için” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu