Haber

Bakan Karaismailoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun İpek Yolu açıklamasına yanıt verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, İpek Yolu’nu canlandıracaklarını söyleyen CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Yeni İpek Yollarını şimdiden açtık. Günaydın.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Trabzon’da iş dünyasıyla bir araya geldi. Kentte bir otelde düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin hayal bile edilemeyecek birçok şeyi başardığını ve Zigana Tüneli’nin de bu projelerden biri olduğunu söyledi. Dünya standartlarında yapılan en yüksek işlerden biri olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, Türkiye’ye yatırım ve hizmet kazandırdığını söyledi. Karaismailoğlu, “Bizim işimiz hareket etmek, çok konuşmayız” diyen Karaismailoğlu, yatırımlarla Trabzon’u sadece Türkiye’ye değil dünyaya bağladıklarını vurguladı.

Bakan Karaismailoğlu, İpek Yolu’nu canlandıracaklarını söyleyen CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na şu yanıtı verdi:

“Gülecek misin, ağlayacak mısın? Vizyoner gecede önümüzde ki aday, yıllar önce ‘Sabiha Gökçen’e havaalanı yapacağına Tuz Gölü’ne alabalık çiftliği yap’ diyen bir vizyon projesi sundu. beye günaydın. 2017’de Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattını geçtik. 2013’te Marmaray’ı açtık. Açıldığından habersizler. Hangi hayalleri yaşadıklarının farkında değiller. Konuşuyorlar. Yeni İpek Yolu hakkında.Şu anda Çin Pekin’den Londra’ya trenler kesintisiz gidiyor.Bu da yetmez.İmar Yolu diyoruz.Trabzon Limanı’na Basra diyoruz.Körfez.Zigana Tüneli bunların en önemli akslarından biri. Büyük, güçlü, lider Türkiye’den bahsediyoruz. Yeni İpek Yollarını çoktan açtık. Günaydın efendim. Açın gözlerinizi. Güzergâh üzerindeki tüm ülkelerle birlikte açılan koridorların kapasitelerini artırmak için çalışıyoruz. Şu anda açıldı, oturup toplantılar yapıyoruz, Türkiye tarih yazıyor. Alabalık çiftliklerinde bu işler olmaz. Bunlar ülkeyi güçlendiren takımlar sayesinde oluyor.”

Türkiye’yi sevmeyen bize karşı ittifakı destekler.

Vatandaşı CHP’li belediyelerin insafına bırakmamak için yarım kalan projeleri alıp tamamladıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, “İnşaatı devam eden projelerin üzerine hafriyat dökerek mi böyle oluyor. Ne yazık ki bunlar daha önceki vizyonerler. Ama milletimiz bunu çok iyi biliyor, bize karşı bir ittifak var, Türkiye’yi sevmeyenler, “Türkiye’nin düşmanı kim varsa buranın yanındadır” dedi.

“Önümüzde büyük bir maç var”

Nahcivan üzerinden yeni bir koridor açacaklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin büyük düşündüğünü ve Ankara, Çorum, Samsun ve Trabzon’u Sarp’a bağlayacaklarını belirtti. Bunların sonucunda ülke ve şehirlerin kalkındığının altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “İhracat rakamları hızla artıyor. Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri. Bugün olduğu gibi barış ve inanç ortamına sahip olmamız gerekiyor. Yıllarca gençliğimizi, zamanımızı, paramızı çaldılar, ülkemizin geleceğinden bahsetmemize izin vermediler, 2002’de zihniyet değişikliği oldu, artık vatanı için projeler söyleyen, dünyanın projelerini gerçekleştiren bir Türkiye var. kendi mühendisi ve personeli ile en büyük mega projeler.dolayısıyla milletimiz terör irtibatlı şahıslara fırsat vermeyecektir.önümüzde büyük bir oyun var.gelir mi,yatırım mı,yıllardır yatırım düşmanlığı var. Yabancıları korkutuyorlar. Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği sayesinde Antalya Havalimanı ihalesini yaptık. Alıcılar Alman, Fransız ve Türk” dedi.

“Doğru zamanda doğruya yatırım yaptık”

Doğru zamanda doğru yatırımları yaparak ülkenin önünü açtıklarının altını çizen Karaismailoğlu, “Bize verdiğiniz takviye daha çok yatırım, istihdam, üretim ve turizm olarak geri dönecek. Trabzon’a gelen turist Ortadoğu’dan geliyor. Allah göstermesin iktidar değişikliğinde onlardan bir tanesini burada göremezsiniz Turistlerin sıkıntısı Türkiye’yi tercih ediyorlar çünkü Cumhurbaşkanımıza güveniyorlar O yüzden onları memnun edip Trabzonlular gibi gerçek bir misafirperverlikle ağırlayıp göndereceğiz. Devamı da gelecek.3-4 aya değil yıllara nasıl yayarız bunları konuşacağız.14 Mayıs’ta inanç ve istikrar ortamı devam edecek. Meydanlara sığmıyoruz. Vatanını milletini sevdalıların feryadıdır bu.” – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu