Haber

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan, İzmir’de şehirciliğin can çekiştiğini savundu.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, İzmir’de şehirciliğin can çekiştiğini savundu.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre İnan, partisinin ilçe teşkilatı, muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarıyla Bergama’da bir araya geldi.

Görevi gereği Türkiye’ye geldiğini kaydeden İnan, İstanbul’un ilçeleri Kocaeli, Konya ve Kayseri’de yerel yönetimlerin çalışmalarını görünce İzmir’in geri kalmışlığı aklına geldiğini söyledi.

İzmir’de şehirciliğin can çekiştiğini öne süren İnan, şu ifadeleri kullandı:

“Belediyecilik açısından Bergama kabuğunu kırdı. Devletimiz de yaptığı yatırımlarla bu sürece destek oluyor. Kuzey Ege Otoyolu’nun üretimi Bergama’mıza nefes aldı. Otoyolumuz sayesinde ticaretimiz de hızlandı. Biz de bu niyetle yola çıktık.” Çandarlı Limanı’nın yapımında da var ama maalesef bilinen zihniyet buna engel olmak yönünde” diyen Çandarlı Limanı, Sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat takip ettiği bir iddiadır. Bizler bu şehrin milletvekilleri olarak sorunun tahlili için gerekli adımları atacağız. Bergama Millet Bahçesi’nin birebir şans eseri yaşamaması için çok çalıştık. İzmir’deki bu yerel yönetim anlayışının artık değişmesi gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu