Yaşam

AB Turizm Fakültesi Gastronomi Akademisi toplumsal eğitim programlarına bir yenisini ekliyor

“Çikolataya Başlangıç” ve “Temel Barista” eğitimleri Eylül’de başlıyor

Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi bünyesinde kurulan ve kısa sürede bölgenin gastronomi turizmine değerli katkılar sağlayan Shipley-Altındağ Gastronomi Akademisi, üniversitenin birikimini halkla buluşturmaya devam ediyor. Daha önce ücretsiz olarak “Kıyı Ege Mutfağı” ve “Temel Barista Eğitimi” atölyeleri düzenleyen akademi, eylül ayında da eğitimlerine devam edecek.

Çeşme Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Eğitim programımızdaki temel amacımız Çeşme’yi gastronomi turizminin merkezi haline getirmek. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın da vurguladığı gibi üniversite-toplum entegrasyonunu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda 12 -13 Eylül tarihlerinde yeni bir toplumsal eğitim programı başlatıyoruz. Eğitimlerimizden biri ‘Çikolata ile Başlamak’ eğitimi, diğeri ise ‘Temel Barista’ eğitimi olacak. Daha önce yaptığımız programlarla güzel bir ivme yakaladık ve bu konuda iddialı ve kararlıyız. Çeşme Turizm Fakültesi Gastronomi Yüksekokulu bünyesinde kısa sürede Çeşme’miz ve İzmir’imiz gastronomi turizminin merkezi haline gelecek. Gastronomiye ilgi duyan herkesi eğitim programlarımıza bekliyoruz” dedi.

Nasıl Başvurulur?

Eğitimlere nasıl başvurulacağı konusunda bilgi veren Dekan Yardımcısı Dr. Eğitmen Üye Samet Can Curkan, “Sosyal medya hesaplarımızda yer alan afişlerde yer alan QR kodları okutarak veya sosyal medya hesaplarımızda yer alan başvuru linklerine tıklayarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. hesaplar. Ön kayıtların ardından 5 Eylül 2023 tarihine kadar kesin kayıt için geri döneceğiz. Ardından kesin kayıtlar için adayları bilgilendireceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

salipazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu